WeLoveIT-min

Zarząd Gardens-Software Sp. z o.o.

Robert

Robert Wojtkowski
Prezes Zarządu Gardens-Software Sp. z o.o

Robert Wojtkowski w latach 90 ubiegłego wieku był częścią trzyosobowego zespołu, który jako pierwszy w Polsce prowadził projekty wdrożeniowe systemu Microsoft Dynamics NAV (dawniej Navision). Prowadził wiele projektów wdrożeniowych zarówno w kraju, jak i za granicą. 
Robert Wojtkowski jest głównym architektem technologii GAM, wraz ze swoim zespołem zbudował środowisko rozwoju aplikacji – GardensAM oraz system GERP. Jako ekspert z ramienia Microsoft Business Solution opracował także program dydaktyczny dla wyższych uczelni ekonomicznych i technicznych w całej Polsce, z zakresu metodyki wdrażania systemów klasy ERP z własną platformą rozwoju (IDE).

Bogus

Bogusław Błochowiak
Członek Zarządu, Dyrektor ds.Wdrożeń

Bogusław Błochowiak będąc w trzyosobowym zespole z Robertem Wojtkowskim w firmie IT.integro współuczestniczył w projektach wdrożeniowych systemu Microsoft Dynamics Nav. Jest twórcą metodyki wdrażania systemu Gardens ERP. W Gardens-Software zarządza projektami wdrożeniowymi oraz nadzoruje pracę podległych zespołów w zakresie implementacji i wsparcia systemu u Klientów.

Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa potrzebują nie tylko programu funkcjonalnego, zarządzającego procesami firmy, ale także platformy, na której ta funkcjonalność wyrasta i rozwija się dynamicznie wraz z przedsiębiorstwem. Dlatego właśnie, opracowaliśmy własny, nowy język programowania wysokiego poziomu, zbudowaliśmy kompilator i całe zintegrowane, wyspecjalizowane i zoptymalizowane środowisko rozwoju aplikacji do realizacji systemów ERP. Wszystko po to, aby ułatwić procesy wdrażania, zmian i budowania rozwiązań informatycznych w firmach.

Prowadzimy projekty wdrożeniowe i budujemy sieć partnerską na terenie naszego kraju. Podstawową misją firmy Gardens-Software jest promowanie świadomości podziału rynku systemów ERP na 2 kategorie : niemodyfikowalnych aplikacji „pudełkowych” i platform ERP. Współczesny system ERP to rozwojowa platforma wymagająca metodyki wdrożenia, której podstawą jest cel innowacyjnej restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Zespół Gardens

Jedną z najmocniejszych stron Gardens – Software jest zespół. Jesteśmy grupą entuzjastów, którzy w pełni angażują się we wszelkie działania, mające wpływ na zadowolenie naszych Klientów.
Wśród nas są specjaliści i profesjonaliści, osoby mające bogatą praktykę w branży systemów informatycznych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w implementacji systemów informatycznych, ułatwiających sprawne zarządzanie firmą. Braliśmy udział w blisko 250 wdrożeniach zarówno w kraju, jak i za granicą. Wdrażając oprogramowanie w wielu firmach, nabyliśmy wiedzę o różnych branżach. Znamy różne języki programowania i bazy danych. Oprócz rozwoju systemu oraz świadczenia usług na rzecz naszych Klientów, odnosimy także sukcesy na polu naukowym. Opracowaliśmy program szkoleń dla wyższych uczelni ekonomicznych i technicznych z zakresu metodyki wdrażania systemów z własną platformą IDE. Potrafimy analizować rynek przy użyciu technik wielowymiarowych.

Zawsze priorytetem była dla nas dobrze wykonana praca, tak, aby dostarczać produkt najwyższej jakości. Cenimy sobie naszą umiejętność pracy zespołowej – wiele pomysłów tworzymy wspólnie. Chętnie współpracujemy także z firmami partnerskimi. Nowi Konsultanci wdrożeniowi regularnie zasilają szeregi naszej ekipy i wspólnie z nami mają realny wpływ na powstawanie nowej  jakości.

Nasze doświadczenia

Zespół Gardens posiada bogate doświadczenie nie tylko w rozwoju i implementacji systemów klasy ERP, ale także w zarządzaniu i funkcjonowaniu w strukturach korporacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie opracować indywidualne rozwiązania wspierające realizację przyjętej przez klienta strategii biznesowej. Nasza historia obejmuje blisko 250 projektów wdrożeniowych przeprowadzonych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w kraju i zagranicą. Dzięki unikalnemu połączeniu wieloletnich doświadczeń wdrożeniowych oraz wiedzy merytorycznej i doświadczeń z zakresu sprzedaży i marketingu, finansów, dystrybucji i produkcji, jesteśmy gotowi pełnić rolę Państwa doradcy w całym procesie wdrożenia.

Opracowaliśmy rozwiązania programowe dedykowane dla wielu konkretnych branż i zastosowań. Wspomagamy przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą hurtową i sieciową, zarówno małe sklepy, jak i duże hurtownie czy markety. System umożliwia w nich pracę zarówno online jak i offline – czyli bez konieczności stałego połączenia z centralą. Wspieramy zarządzanie logistyką transportu, serwisem i systemem utrzymania ruchu czy  magazynem wysokiego składu WMS.

Gardens dostarcza wymiernych korzyści firmom świadczącym usługi konstrukcyjne i serwisowe, sprawnie zarządzając bazą obiektów, urządzeń i zleceń serwisowych. W tym zakresie stanowi niezbędny element organizacji pracy, gwarantujący pełen profesjonalizm wykonania usługi serwisowej. Zdalne zgłaszanie awarii i podgląd stanu realizacji zgłoszenia serwisowego lub zamówienia części zamiennych to przykładowe korzyści wynikające z zastosowania dedykowanych rozwiązań systemowych.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży e-commerce, Gardens stworzył internetową platformę umożliwiającą stały kontakt z klientami. Kompleksowa i zautomatyzowana obsługa całego procesu sprzedażowego odbywa się w oparciu o portal b2b – począwszy od prezentacji produktów aż po fakturowanie.  Rozwiązanie obejmuje obszerną funkcjonalność zamówień wprowadzanych do aplikacji internetowej, a także rozbudowany system promocyjny dla klientów hurtowych. Takie rozwiązanie gwarantuje naszym Klientom spójność danych (np. warunków handlowych, rozrachunków, cenników) oraz szybkość jego  wdrożenia i działania. Dla klientów, którzy swoje działania oparli na handlu za pośrednictwem sklepów internetowych, nasza platforma stanowi podstawę  integrującą i automatyzującą cały łańcuch dostaw bezpośrednio lub pośrednio od dostawców zewnętrznych aż po klienta detalicznego.

Projektujemy różnorodne rozwiązania modeli procesów produkcyjnych za pomocą bazowego obszaru MES (Manufacturing Execution System), który dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi, umożliwia obsługę każdego rodzaju i skali produkcji na dowolnym poziomie szczegółowości. Gardens umożliwia konfigurację procesu planowania produkcji podczas wdrożenia aplikacji, co sprawia, iż jest on dostosowany do indywidualnych oczekiwań firmy. Możliwe jest zatem stosowanie zarówno procedur ręcznego, jak i w pełni zautomatyzowanego planowania, wykorzystującego skomplikowane algorytmy czy schematy działań.

Mieliśmy okazję świadczyć usługi również dla firm z branży gastronomicznej, firm usługowych, agencji reklamowych czy też instytucji medycznych.

W dużych korporacjach implementacja rozwiązań zawartych w systemie Gardens wspiera trudne procesy konsolidacji finansowej w skali całej grupy kapitałowej, umożliwiając szybki dostęp do wiarygodnych i porównywalnych danych obrazujących wartości ekonomiczne poszczególnych podmiotów gospodarczych.

Rozwiązujemy również różnorodne problemy Klientów niekorporacyjnych związane z zarządzaniem złożonymi procesami, jak na przykład zarządzanie instytucjami kultury, w których istotne są rezerwacje i sprzedaż on-line, graficzne projektowanie mapy widowni, integracja z urządzeniami POS, czy wreszcie specyficzna sprawozdawczość księgowa, w której sporządzane są między innymi sprawozdania Rb-WSa i wykazywane wydatki strukturalne według kodów klasyfikacji.

U naszych Klientów wdrożyliśmy systemy przeznaczone do obsługi branż wyspecjalizowanych, gdzie dedykujemy rozwiązania hybrydowe, jak np. wsparcie produkcji poligrafii przemysłowej zintegrowane z systemem SAP.

Nieustannie monitorujemy rynek oferowanych aplikacji ERP oraz analizujemy informacje otrzymywane od naszych partnerów wdrożeniowych, ponieważ chcemy, aby nasz system był coraz lepszy. Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów, dlatego szczególną wagę przywiązujemy również do zrozumienia zasad funkcjonowania i mechanizmów decydujących o sukcesie przedsięwzięć biznesowych naszych Klientów.

Dzięki unikalnemu połączeniu wieloletnich doświadczeń wdrożeniowych oraz wiedzy merytorycznej i doświadczeń z zakresu sprzedaży i marketingu, finansów, dystrybucji i produkcji, jesteśmy gotowi pełnić rolę Państwa doradcy w całym procesie wdrożenia.